Trwa ładowanie...
d42kbx4

Pożar kościoła w Braniewie. Dogaszanie potrwa do rana

• Pożar zabytkowego kościoła w Braniewie w woj. warmińsko-mazurskim
• Płonął dach świątyni. Potem pożar objął cały budynek
• Nikt nie został ranny

Share
d42kbx4

Modlimy się za Parafię św. Antoniego w Braniewie.

Spłonął zabytkowy kościół św. Antoniego w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim - informuje RMF FM. Ogień pojawił się w niedzielę po godz. 15 i początkowo objął cały dach.

d42kbx4

Pożar udało się ugasić nad ranem, a przed godziną 6.00 przed kościołem ponownie pojawili się strażacy - to grupa rozpoznawcza, która ma sprawdzić, czy na dachu nie pojawiły się jakieś nowe zarzewia ognia.

- Sytuacja była bardzo poważna - powiedział stacji oficer ze stanowiska kierowania straży pożarnej w Braniewie. Zawalił się dach kościoła. Nie wiadomo jeszcze, jak duże straty są wewnątrz budynku, czy udało się uratować zabytkowy ołtarz.

Nikt nie został ranny. Przyczyny pożaru nie są znane.

d42kbx4

Gęsty dym wydobywa się z górnych pomieszczeń kościoła.

Posted by Portal Braniewo on 3 stycznia 2016

Z ogniem walczy 17 zastępów straży pożarnej. Na miejsce są też specjalistyczne wozy gaśnicze m.in. z Elbląga i Gdyni.

- Wnętrze jest kompletnie zniszczone. Zabezpieczyliśmy część tego, co było w kościele - mówi portalowi tvcn24.pl st. kpt. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy braniewskiej straży pożarnej.

Akcja straży pożarnej w Braniewie może potrwać do rana.

Kościół św. Antoniego jest zabytkiem. Jego budowę zakończono w 1838 roku. Budynek nie był zniszczony w czasie wojny. Jak pisze portal naszawarmia.pl, w środku są między innymi: krucyfiks z ok. 1520 r., drewniana chrzcielnica z poł. XVIII wieku i obraz Ukamienowanie św. Szczepana z II poł. XVII w.

d42kbx4

Podziel się opinią

Share
d42kbx4
d42kbx4
Więcej tematów