Trwa ładowanie...
d3gb4k1
d3gb4k1
stowarzyszenie

Powstało Stowarzyszenie im. Lecha Wałęsy

Sąd rejonowy w Warszawie zarejestrował Stowarzyszenie im. Lecha Wałęsy - poinformował przedstawiciel komitetu rejestracyjnego i członek założyciel Stowarzyszenia Piotr Dwornicki. Pierwszym honorowym przewodniczącym i patronem Stowarzyszenia jest były prezydent Lech Wałęsa.
Share
d3gb4k1

Dwornicki powiedział, że celem Stowarzyszenia jest naukowa dokumentacja, gromadzenie i popularyzacja dorobku Lecha Wałęsy, kształtowanie poczucia patriotyzmu, uświadamianie obowiązków wobec ojczyzny, popularyzacja zasad demokracji oraz udział w życiu publicznym w oparciu o chrześcijański system wartości.

Stowarzyszenie chce także upowszechniać w społeczeństwie polskim wiedzę dotyczącą procesów integracji w Europie oraz przygotowywać do świadomego i aktywnego udziału w procesie integracji Polski ze strukturami organizacyjnymi Europy Zachodniej.

Dwornicki poinformował, że w ciągu roku planowane jest utworzenie oddziałów organizacji na terenie każdego województwa. Członkiem założycielem Stowarzyszenia jest także najmłodszy syn Lecha Wałęsy - Jarosław.

d3gb4k1

Podziel się opinią

Share
d3gb4k1
d3gb4k1
Więcej tematów