ycipk-4hjyp0
ycipk-4hjyp0
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Powodzianie musieli odpowiadać na osobiste pytania

Powodzianie, którzy chcieli otrzymać zasiłki, musieli wcześniej wypełnić ankiety. Znalazły się w nich pytania dotyczące sfery osobistej ich życia. Wielu powodzian, chcąc uniknąć upokorzeń, rezygnowało nawet z pieniędzy - informuje "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4hjyp0

Zasady wypłaty zasiłków w wysokości do 6 tys. zł dla poszkodowanych miały być uproszczone, jednak biurokracja znowu zwyciężyła. Żeby otrzymać pieniądze, oprócz wniosku trzeba było także wypełnić skomplikowane i nudne formularze. Wśród pytań znalazły się m.in. takie, które dotyczyły sfery osobistej, w rodzaju: "Czy spożywa Pan/Pani alkohol", "Czy stosuje przemoc w rodzinie", "Jakie są Pana/Pani dochody, stan konta, marka samochodu" itp. Wielu powodzian, nie godząc się na upokorzenia, rezygnowało z pieniędzy - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Jak tłumaczyli urzędnicy, procedury postępowania, jakimi posługiwano się dotychczas, wynikały z przepisów ustawy o pomocy społecznej. Dopiero w czerwcu dostarczono wytyczne, by przeprowadzać rozmowy wyłącznie w oparciu o IV część wywiadu środowiskowego.

Sytuacja całkowicie się zmieni wraz z nowymi przepisami i specustawą powodziową, która ma wejść w życie - uważają cytowani przez gazetę urzędnicy samorządowi.

ycipk-4hjyp0
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hjyp0

ycipk-4hjyp0
ycipk-4hjyp0