Trwa ładowanie...
wrocław

Poważna awaria wodociągowa we Wrocławiu

Po dwóch godzinach od pęknięcia
magistrali wodociągowej we Wrocławiu mieszkańcy miasta mieli już
wodę w kranach doprowadzoną przez prowizoryczną sieć. W miejscu
awarii wypompowywano wodę z zalanego przejścia podziemnego i ulic.
Przywrócono ruch samochodowy na pl. Strzegomskim, tramwajowy nadal
jest wstrzymany.

Share
Poważna awaria wodociągowa we WrocławiuŹródło: PAP
d368y5f

Do awarii magistrali wodociągowej doszło ok. godz. 15.30. Woda zalała nie tylko jedną z głównych ulic miasta - ul. Legnicką oraz plac Strzegomski, ale także przejście podziemne dla pieszych.

Handlowcy znajdujących się w podziemiach sklepów nie zdołali zabezpieczyć towarów, które wypływały na zewnątrz. W mieście potworzyły się gigantyczne korki. Kierowcy samochodów musieli korzystać z naprędce wymyślonych objazdów. Zatrzymały się tramwaje.

Jak poinformowała rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu Monika Czarnecka, wciąż nie wiadomo co dokładnie było przyczyną awarii.

d368y5f

Podejrzewamy, że pękła jedna z największych w mieście rur. Usuwaniem samej awarii, ewentualnym łataniem dziur, będziemy się zajmować w piątek od samego rana - powiedziała. Dodała, że wtedy też będzie wiadomo, jak duże są rozmiary awarii i jak długo potrwa jej usuwanie.

Nie wiadomo na razie, kiedy na pl. Strzegomskim zostanie przywrócony ruch tramwajowy, bowiem trzeba sprawdzić czy woda nie podmyła torowiska. Obecnie w tamtym rejonie miasta wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Rozmiary szkód szacują ekipy przedsiębiorstwa wodociągów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d368y5f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368y5f
d368y5f
Więcej tematów