Trwa ładowanie...
d9x1i7f

Potrącił na skuterze wodnym kobietę. Wstępna diagnoza to złamanie kręgosłupa

W niedzielę doszło do groźnego wypadku na plaży w Gdańsku. 36-letni mężczyzna na skuterze wodnym potracił kobietę, która z podejrzeniem złamania kręgosłupa została odwieziona do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Potrącił na skuterze wodnym kobietę. Wstępna diagnoza to złamanie kręgosłupa
(wikipedia)
d9x1i7f

Do groźnego wypadku doszło około godziny 14:20 w niedzielę, 07 września, na plaży w Gdańsku-Brzeźnie. Zdarzenie miało miejsce tuż przy bramie wejściowej nr 48, gdzie zazwyczaj wypoczywają rodziny z dziećmi. W weekend plaża w Brzeźnie zapełniła się osobami, które chciały skorzystać z uroków morza oraz słonecznej pogody.

36-letni mężczyzna wjechał rozpędzonym skuterem wodnym na plażę i potrącił kobietę, uderzając ją w głowę. Na miejscu natychmiast znalazła się karetka pogotowia, która odtransportowała poszkodowaną do szpitala. Wstępna diagnoza mówi o podejrzeniu złamania kręgosłupa.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przesłuchany przez przybyłych policjantów. Sprawca wyjaśniał, dlaczego znalazł się tak blisko plaży. Policjanci podejrzewają, że do wypadku mogło dojść w efekcie awarii skutera. Maszyna została tymczasowo zabezpieczona jako dowód w śledztwie i przekazana biegłym.

d9x1i7f

- 36-latek został przebadany alkomatem. Badanie wykazało, że w momencie popełnienia czynu sprawca był trzeźwy. Na tę chwilę nie wiadomo jaka będzie kwalifikacja prawna czynu, ponieważ nadal nie ma wyników badań kobiety i trudno jest ustalić, jaki uszczerbek na zdrowiu poniosła - powiedziała podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Według świadków zdarzenia skuter był jedną z trzech maszyn, które poruszały się w tym czasie po wodzie w kierunku brzegu. Sprawca wykonał niebezpieczny i tragiczny w konsekwencjach manewr parkowania bezpośrednio na brzegu. Skuter dzięki dużej prędkości miał wyskoczyć z wody i szybko wyhamować w piasku, co pozwoliłoby zaoszczędzić czas potrzebny na wyciągnięcie maszyny na brzeg. Kierujący nie spodziewał się, że ktoś może stanąć na jego drodze.

W czerwcu 2013 roku weszło w życie zarządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej regulujące obowiązek rejestracji skuterów wodnych. Obowiązkowi wpisu do rejestru podlegają statki używane wyłącznie do uprawiania sportu i rekreacji o długości kadłuba powyżej 12 metrów albo o napędzie mechanicznym o mocy silników większej niż 15 kW. Oznacza to, że większość maszyn nie musi być nigdzie zarejestrowana.

d9x1i7f

Podziel się opinią

Share
d9x1i7f
d9x1i7f
Więcej tematów