Trwa ładowanie...
d1p8bzz

Potężny upał w Krakowie. Zakazano wjazdu dorożek na rynek

Ostre upały dają się we znaki nie tylko ludziom. Władze Krakowa powiedziały "nie" dla dorożek z końmi na Rynku Głownym. Zakazany będzie również przejazd przez rynek i postój na ul. Mikołajskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na czas upałów dorożki muszą zniknąć
Na czas upałów dorożki muszą zniknąć (East News)
d1p8bzz

Upały w Polsce. Już wcześniej pisaliśmy, że w Krakowie - jak co roku - rozpoczęła się walka o dorożki na Rynku Głównym. Po fali krytyki, że konie dosłownie smażą się stojąc w pełnym słońcu, postój zamknięto w godzinach 11-18 do odwołania, a dorożkarze mogli korzystać z innych miejsc, nie w pełnym słońcu.

Teraz dodatkowo w związku z wyjątkowym skwarem w poniedziałek 29 lipca, te godziny zmieniono. Postój będzie zamknięty w godz. 9-19. Jak informuje "Super Express", powołując się na informacje z Urzędu Miasta Krakowa, zakazany będzie również przejazd dorożek przez Rynek Główny i postój na ul. Mikołajskiej.

Dorożkarze powinni korzystać wyłącznie z postojów w cieniu, w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych - przy Barbakanie oraz na alejkach Plant w rejonie ulic Podzamcze oraz Siennej i Mikołajskiej.

d1p8bzz

Pogoda. Bardzo gorąco - szczególnie na południu

W poniedziałek nastąpi kulminacja upałów w Polsce. W wielu województwach temperatura przekroczy 34 stopnie. W centrach większych miast na termometrach temperatura może wzrosnąć do 35, a nawet 36 stopni. Dotyczy to województw południowych, wschodnich oraz centralnych.

Już z samego rana temperatura wszędzie przekraczała 20 stopni.

d1p8bzz

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy wstrząśnięci tragedią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p8bzz

Podziel się opinią

Share

d1p8bzz

d1p8bzz
Więcej tematów