Trwa ładowanie...
10-01-2015 22:55

Poszukiwany dżihadysta w rękach niemieckiej policji

Niemiecka policja zatrzymała w Dinslaken (Nadrenia Północna-Westfalia) mężczyznę podejrzanego o udział w walkach po stronie Państwa Islamskiego (IS). 24-letni dżihadysta przebywał od października 2013 r. w Syrii.

Poszukiwany dżihadysta w rękach niemieckiej policjiŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d40n9am
d40n9am

Prokurator generalny Niemiec Harald Range poinformował, że podczas pobytu w Syrii podejrzany wstąpił do organizacji terrorystycznej. Wiadomość podała rozgłośnia Deutschlandfunk.

Range zastrzegł, nie ma obecnie przesłanek wskazujących na przygotowywanie przez podejrzanego zamachu w Niemczech ani też jakichkolwiek związków z zamachami we Francji. Rzekomy dżihadysta wrócił w listopadzie zeszłego roku do Niemiec.

Liczba radykalnych islamistów w Niemczech zwiększyła się w zeszłym roku o 1500 osób. Obecnie to środowisko liczy 7 tys. osób. Trzy lata temu było ich 3,8 tys. Większość z nich jest zwolennikami radykalnego odłamu islamu - salafizmu. Zdaniem władz właśnie z tego środowiska rekrutuje się największa liczba dżihadystów wyjeżdżających do Syrii w celu włączenia się do walki po stronie IS.

Od początku wojny w Syrii w rejon konfliktu wyjechało z Niemiec 250 islamskich radykałów. Władze bezpieczeństwa obawiają się, że po powrocie do Niemiec mogą ze względu na nabyte doświadczenie wojskowe stanowić poważne zagrożenie dla kraju.

d40n9am
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40n9am
Więcej tematów