Trwa ładowanie...
d3oe3sl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
uzależnienie

Poszukiwania 230 osób po masowej ucieczce z ośrodka odwykowego

• Z jednego z wietnamskich ośrodków odwykowych dla narkomanów zbiegło 562 pacjentów
• Policja ujęła 332 z nich i wciąż szuka pozostałych
• Ośrodki rehabilitacyjne w Wietnamie łączą edukację, komunistyczną ideologię i pracę fizyczną
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwania 230 osób po masowej ucieczce z ośrodka odwykowego
(AFP, Fot: HOANG DINH NAM)
d3oe3sl

230 pacjentów ośrodka odwykowego dla narkomanów pozostaje wciąż na wolności i jest poszukiwanych przez policję po masowej ucieczce z rehabilitacyjnej placówki na południu Wietnamu - poinformowały władze.

Przedstawiciel lokalnych władz prowincji Dong Nai, Ho Van Loc, podał, że do ucieczki doszło w niedzielę z inicjatywy dwóch podopiecznych ośrodka. Ostatecznie z placówki zbiegły 562 osoby. Policja ujęła dotychczas 332 z nich i szuka pozostałych.

Przed incydentem w ośrodku przebywało blisko 14,9 tys. osób.

d3oe3sl

Ośrodki rehabilitacyjne w Wietnamie łączą edukację, komunistyczną ideologię i pracę fizyczną; programy odwykowe trwają od roku do dwóch lat. Z oficjalnych danych wynika, że ponad 90 proc. uzależnionych powraca do nałogu przed upływem pięciu lat od opuszczenia ośrodka.

Szacuje się, że w liczącym ponad 96 mln mieszkańców Wietnamie jest ok. 200 tys. narkomanów, w tym wielu uzależnionych od heroiny - pisze Associated Press.

d3oe3sl

Podziel się opinią

Share

d3oe3sl

d3oe3sl
Więcej tematów