Poświęcono Pomnik Dzieci Utraconych
Na cmentarzu przy kościele św. Katarzyny
na warszawskim Służewiu w Dniu Wszystkich Świętych poświęcono
Pomnik Dzieci Utraconych, poświęcony pamięci dzieci zmarłych
przed porodem.
Te dzieci, poniżone chorobą w życiu płodowym, albo wyniszczone przez ludzi do tego stopnia, że ich twarze są nie do rozpoznania - zostały rozpoznane przez Pana Boga - mówił w homilii w czasie mszy świętej przed poświęceniem pomnika proboszcz parafii św. Katarzyny ks. Józef Maj. Niech ten pomnik przypomina istnienie dzieci utraconych przez ludzi, niech głosi prawdę o niezbywalnej godności ludzkiej, jaką obdarza nas Bóg od chwili poczęcia - podkreślił ks. Maj.
Pomnik Dzieci Utraconych z białego kamienia przedstawia postać Matki Boskiej, otaczającej dłońmi kilka maleńkich główek dziecięcych, których twarze są nie do rozpoznania.
Pomnik został podarowany parafii przez włoskich księży z Mediolanu, którzy w ubiegłym roku dzięki Radiu Watykańskiemu usłyszeli informację o pierwszym w Polsce, a zorganizowanym właśnie w kościele św. Katarzyny pogrzebie dzieci nienarodzonych. Radio Watykańskie nadało informację o tym wydarzeniu w 70 językach. Według ks. Maja, miało to ogromny oddźwięk na całym świecie. Wpłynęło także na zmianę postrzegania przez społeczeństwo bólu rodziców, których zmarłe przed porodem dzieci dotychczas nie miały organizowanych pogrzebów.