Postulaty Polskiej Partii Pracy
Wprowadzenie ustawy o statusie bezrobotnego,
w myśl której zasiłek wypłacany byłby przez państwo aż do czasu
znalezienia pracy oraz minimalnej płacy gwarantowanej w wysokości
1679 zł - to główne postulaty wyborcze Polskiej Partii Pracy (PPP).
W Warszawie na konwencji wyborczej spotkało się ok. 200 zwolenników ugrupowania. Najistotniejszym naszym postulatem jest wprowadzenie ustawy o statusie bezrobotnego - powiedział lider ugrupowania, kandydat na prezydenta Daniel Podrzycki.
Ustawa miałaby gwarantować bezrobotnym wypłatę zasiłku do czasu znalezienia pracy, a nie tak jak jest obecnie przez pół roku. Problem bezrobocia musi państwo boleć, jeśli minister finansów będzie musiał płacić 3 milionom bezrobotnych, to każdego dnia będzie zastanawiał się, co zrobić, by znaleźć dla nich pracę - tłumaczył Podrzycki.
Partia proponuje także, by minimalna płaca wynosiła 68% średniego wynagrodzenia, czyli obecnie 1679 zł. To da nie tylko ludziom możliwość do godnego życia, ale także znacznie zwiększy wpływy do budżetu - przekonywał Podrzycki.
W oświadczeniu partia zaprotestowała przeciwko zmianom w ustawie o zawodzie komornika zaproponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Chcemy urynkowić ten zawód, by pojawiła się konkurencja - powiedział w sobotę Zbigniew Ziobro z PiS. Jesteśmy oburzeni taką propozycją. Wyjęcie tego narzędzia z rąk państwa zaskutkuje zwiększeniem ilości bankructw - napisała PPP w oświadczeniu.
PPP zarejestrowała listy kandydatów do Sejmu we wszystkich okręgach. Z jej list w całym kraju startuje 868 kandydatów, w tym także członkowie innych partii: Polskiej Partii Socjalistycznej, Antyklerykalnej Partii Postępu "Racja", Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Ekologicznej Zieloni, Demokratycznej Partii Lewicy oraz środowisk kombatantów i emerytów.