Trwa ładowanie...
d3tocw0

Posłowie PO próbowali zdelegalizować Marsz Niepodległości. Prokuratura odrzuca wniosek

Jak podają media, Prokuratura Okręgowa w Warszawie negatywnie rozpatrzyła wniosek o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W 2017 roku złożyli go posłowie Platformy Obywatelskiej - Sławomir Nitras oraz Monika Wielichowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie PO próbowali zdelegalizować Marsz Niepodległości. Prokuratura odrzuciła wniosek
Posłowie PO próbowali zdelegalizować Marsz Niepodległości. Prokuratura odrzuciła wniosek (PAP)
d3tocw0

O sprawie informuje RMF24. Wnioskodawcy usłyszeli, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości jako osoba prawna nie może ponosić odpowiedzialności karnej. Prokuratura po analizie statutu organizacji przekonuje, że nie ma w nim zapisów niezgodnych z prawem.

Zdaniem śledczych organizator Marszu Niepodległości w 2017 roku nie może też ponosić odpowiedzialności za "incydentalne przypadki niezgodnego z prawem zachowania uczestników manifestacji".

Posłowie PO próbowali zdelegalizować Marsz Niepodległości

d3tocw0

Przypomnijmy, że zarówno Sławomir Nitras, jak i Monika Wielichowska powoływali się w swoim wniosku na ustawę o stowarzyszeniach, twierdząc, że podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2017 roku dochodziło do łamania prawa. Chodziło o propagowanie totalitarnego ustroju państwa, a także nawoływanie do nienawiści na tle rasowym, narodowościowym czy etnicznym.

Zobacz też: Ułaskawienie pedofila. Schetyna: to było zabójcze dla Dudy

Jak podkreśla RMF24, prokuratura używa argumentu, że prowadzone w tej sprawie postępowania karne umorzono, bądź zakończyły się one odmową wszczęcia. Decyzje te miały wiązać się głównie z niewykryciem sprawców, którzy łamali prawo.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

d3tocw0

Podziel się opinią

Share

d3tocw0

d3tocw0
Więcej tematów