Trwa ładowanie...

Posłowie PiS chcą uczcić objawienia fatimskie. Ze względu na "sytuację geopolityczną Polski"

Posłowie PiS chcą, by Sejm uczcił setną rocznicę objawień fatimskich. "Rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie. Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia" - napisali w projekcie uchwały jej autorzy. Projekt został już skierowany do sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Share
Posłowie PiS chcą uczcić objawienia fatimskie. Ze względu na "sytuację geopolityczną Polski"
Źródło: PAP, fot: PAP
d2ujzqw

"W roku 2017 przypada setna rocznica objawień fatimskich. W swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne" - napisano w projekcie uchwały, pod którym podpisało się 55 posłów.

Zdaniem wnioskodawców, których reprezentować będzie w pracach nad projektem uchwały posłanka Anna Sobecka, poprzez objawienie to Matka Boża "w sposób niezwykle dramatyczny (..) przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia."

"Z powodu wagi i doniosłości orędzia z 1917 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o jego szczególnym znaczeniu, pragnie uczcić objawienia fatimskie w ich setną rocznicę" - napisano w projekcie sejmowej uchwały.

d2ujzqw

Projekt już spotkał się z żartobliwymi komentarzami opozycji.

Projekt został skierowany do rozpatrzenia w sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy komisja się nim zajmie. Jak można wyczytać na stronie sejmowej "w najbliższym czasie nie są planowane posiedzenia komisji".

d2ujzqw

Podziel się opinią

Share
d2ujzqw
d2ujzqw
Więcej tematów