Trwa ładowanie...
d3hq0tu
d3hq0tu

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. Ukrainy

W piątek wieczorem polskiego czasu rozpoczęło się w Nowym Jorku posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęcone napiętej sytuacji na Ukrainie. Według p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa Rosja skierowała swoich żołnierzy na Krym.
Share
d3hq0tu

Litwa, która w lutym przewodniczy RB ONZ, zwołała posiedzenie na wniosek Kijowa. Spotkanie odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Według dyplomatów ambasadorowie 15 krajów wchodzących w skład RB ONZ wysłuchają ambasadora Ukrainy przy ONZ Jurija Serhejewa, który przedstawi im raport o sytuacji w swoim kraju. Przed spotkaniem Serhejew powiedział dziennikarzom, że oczekuje "politycznego wsparcia" od RB ONZ.

Obserwatorzy nie oczekują, że podczas posiedzenia zapadną konkretne decyzje. RB ONZ może co najwyżej wezwać obie strony do powściągliwości - pisze agencja dpa. Tuż przed posiedzeniem ambasador Wielkiej Brytanii przy ONZ Mark Lyall Grant powiedział mediom, że "wszystkie kraje członkowskie przywiązują wagę do integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy".

Z kolei rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin pytany przez dziennikarzy o to, czego oczekuje od spotkania, odparł: "nie mam pojęcia".

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów