ycipk-2ddeyx
ycipk-2ddeyx

"Poseł Wojtyła" we włoskim parlamencie

Czwartkowa wizyta papieża Jana Pawła II w rzymskim parlamencie jest piątek głównym tematem włoskiej prasy. Dzienniki przynoszą szczegółowy opis historycznego wydarzenia, ale też nie szczędzą słów krytyki pod adresem słuchaczy-parlamentarzystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2ddeyx

Ze stwierdzeniem Jana Pawła II, że jedyną prawdą ostateczną jest chrześcijaństwo, polemizuje filozof Emanuele Severino, a z tezą, że demokracja bez wartości powadzi do totalitaryzmu - przywódca radykałów Marco Pannella, który przypomina, że demokracja sama w sobie jest wartością.

"La Repubblica" zauważa, że wizyta papieża w parlamencie zamieniła się w wielką audiencję dla deputowanych i senatorów. Jeden z komentatorów mówi wręcz o "klace" i poddaje w wątpliwość opinię, że parlamentarzyści godnie reprezentują cały naród.

Dziennik "Il foglio" chwali, jak napisano, "posła Wojtyłę" za to, że w przeciwieństwie do zawodowych polityków mówił ciekawie. Turyńska "La Stampa" obawia się, że słowa papieża będą teraz manipulowane i wyraża zdziwienie, iż Stolica Apostolska nie wzięła tego pod uwagę.

ycipk-2ddeyx

Wszyscy są zgodni, że było to historyczne wydarzenie, ale piszą również, że tak naprawdę niczego ono nie zmieni. (mag)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ddeyx

ycipk-2ddeyx
ycipk-2ddeyx