Trwa ładowanie...
d3kq70n
d3kq70n

"Poseł Wojtyła" we włoskim parlamencie

Czwartkowa wizyta papieża Jana Pawła II w rzymskim parlamencie jest piątek głównym tematem włoskiej prasy. Dzienniki przynoszą szczegółowy opis historycznego wydarzenia, ale też nie szczędzą słów krytyki pod adresem słuchaczy-parlamentarzystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3kq70n

Ze stwierdzeniem Jana Pawła II, że jedyną prawdą ostateczną jest chrześcijaństwo, polemizuje filozof Emanuele Severino, a z tezą, że demokracja bez wartości powadzi do totalitaryzmu - przywódca radykałów Marco Pannella, który przypomina, że demokracja sama w sobie jest wartością.

"La Repubblica" zauważa, że wizyta papieża w parlamencie zamieniła się w wielką audiencję dla deputowanych i senatorów. Jeden z komentatorów mówi wręcz o "klace" i poddaje w wątpliwość opinię, że parlamentarzyści godnie reprezentują cały naród.

Dziennik "Il foglio" chwali, jak napisano, "posła Wojtyłę" za to, że w przeciwieństwie do zawodowych polityków mówił ciekawie. Turyńska "La Stampa" obawia się, że słowa papieża będą teraz manipulowane i wyraża zdziwienie, iż Stolica Apostolska nie wzięła tego pod uwagę.

Wszyscy są zgodni, że było to historyczne wydarzenie, ale piszą również, że tak naprawdę niczego ono nie zmieni. (mag)

d3kq70n

Podziel się opinią

Share

d3kq70n

d3kq70n
Więcej tematów