Trwa ładowanie...
d337t36

Poseł PO wezwany na przesłuchanie. Przez Macierewicza

Cezary Tomczyk ma stawić się w środę o godzinie 13:00 na przesłuchaniu. Pytania chcą zadać mu członkowie tzw. podkomisji smoleńskiej. Wezwanie na przesłuchanie podpisał Antoni Macierewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz wezwał Cezarego Tomczyka na przesłuchanie przed podkomisją smoleńską
Antoni Macierewicz wezwał Cezarego Tomczyka na przesłuchanie przed podkomisją smoleńską (PAP)
d337t36

Poseł PO i rzecznik rządu Ewy Kopacz opublikował na Twitterze wezwanie na posiedzenie Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. W piśmie, podpisanym przez byłego szefa MON Antoniego Macierewicza, Tomczyk jest "uprzejmie proszony" o stawienie się na przesłuchanie.

Jak podkreślił szef podkomisji, celem wezwania jest "udzielenie informacji koniecznych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego" z dnia 10 kwietnia 2010 r. Cezary Tomczyk pełnił wtedy swoją pierwszą kadencję w Sejmie.

Podkomisja smoleńska. Macierewicz wzywa Tomczyka

"Ta Komisja już dawno powinna być zlikwidowana. Po czterech latach ustaliła... No właśnie. Nic nie ustaliła" - napisał poseł PO na Twitterze. Zarzucił też "zmarnowanie milionów złotych polskich obywateli". "A wątpliwe prawnie wezwanie jest kuriozalne" - dodał Tomczyk. - To ja będę miał kilka pytań do komisji - powiedział poseł w TVN24.

d337t36

Antoni Macierewicz deklarował w maju, że raport z prac podkomisji ukaże się najpóźniej na początku 2020 roku. To już kolejny dokument podsumowujący jej prace. Poprzedni trafił do MSZ już w kwietniu 2018 roku. Pracownicy resortu, powołując się na jeden z przepisów, odesłali go jednak do MON.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d337t36

Podziel się opinią

Share

d337t36

d337t36
Więcej tematów