Trwa ładowanie...
d39o5ui

Poseł PiS o konsul z USA. Chce reakcji Waszczykowskiego

Szokujące wpisy internetowe Marii Szonert-Biniendy, nowej konsul w USA, wywołały lawinę komentarzy. Ale w dyskusji brakowało głosu polityków PiS. Dlatego poprosiliśmy o komentarz do sprawy wiceszefa komisji spraw zagranicznych. - Pełniąc taką funkcję pani konsul powinna wprowadzić pewną formę autokontroli - ocenia poseł PiS Przemysław Czarnecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maria Szonert-Binienda w Senacie
Maria Szonert-Binienda w Senacie (Facebook.com, Fot: Senat Rzeczypospolitej Polskiej)
d39o5ui

Radosław Sikorski na szubienicy, Barack Obama jako kobieta, Tusk z nosem Pinokia. To i wiele innych ciekawostek można znaleźć na Facebooku Marii Szonert, od niedawna konsul honorowej RP w Ohio. Zapytaliśmy Ministerstwo Spraw Zagranicznych jaki jest stosunek do internetowej aktywności pani konsul, ale do chwili publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Dlatego teraz o skomentowanie sprawy poprosiliśmy wiceszefa komisji spraw zagranicznych. - To funkcja honorowa - zaznacza w rozmowie z WP Przemysław Czarnecki. - Niestety w przeszłości pełniły ją różne osoby, czasami mocno skompromitowane. Konsulowie honorowi mają prawo do poglądów politycznych. Pani Szonert-Binienda nie jest zatrudniona w MSZ, nie można jej odbierać praw politycznych - przekonuje poseł PiS.

- Ale rzeczywiście pełniąc taką funkcję pani konsul powinna wprowadzić pewną formę autokontroli - ocenia poseł Czarnecki. O Marii Biniendzie mówi: - To osoba o dużym dorobku. A to, że mocno akcentuje poglądy, to jej wybór. Ale rzeczywiście pan minister może powinien zachęcić konsulów do większej wstrzemięźliwości w wyrażaniu poglądów. Trzeba pamiętać, że to ludzie dorośli, powinni mieć świadomość jaką funkcję pełnią - dodaje polityk PiS.

d39o5ui

Facebookowe konto Marii Szonert to intrygujące miejsce. Donald Tusk w mundurze SS-mana. Takie zdjęcie miało się znaleźć na Facebooku Marii Szonert-Biniendy, powołanej niedawno konsul honorowej w Ohio. Screena zamieściła na Twitterze Dorota Wysocka-Schnepf, dziennikarka i żona byłego ambasadora w Waszyngtonie. Tego wpisu na profilu Marii Szonert-Biniendy (już?) nie ma, jest za to wiele innych, równie ciekawych.

Maria Szonert na Facebooku Facebook.com
Podziel się
Maria Szonert na Facebooku Facebook.com
Podziel się
Maria Szonert na  Facebooku Facebook.com
Podziel się
d39o5ui

Podziel się opinią

Share

d39o5ui

d39o5ui
Więcej tematów