Trwa ładowanie...
d1ur7d3
13-02-2009 20:15

Porwany w Pakistanie pracownik ONZ apeluje o pomoc

Porywacze Amerykanina Johna Soleckiego,
szefa biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców w pakistańskiej
Kwecie, przekazali mediom nagranie wideo, w którym Solecki prosi, aby ONZ pomogła w jego uwolnieniu.

d1ur7d3
d1ur7d3

Solecki został porwany 2 lutego. Uzbrojeni osobnicy zorganizowali zasadzkę na samochód, którym jechał i zabili jego kierowcę. Opublikowane nagranie pokazuje Soleckiego z zawiązanymi oczami. - Nie czuję się dobrze. Jestem chory. Jestem w tarapatach. Proszę, pomóżcie rozwiązać ten problem wkrótce, abym mógł doznać ulgi - mówi Amerykanin.

Do porwania Soleckiego przyznało się w zeszłym tygodniu nieznane dotąd separatystyczne ugrupowanie Zjednoczony Front Wyzwolenia Beludżystanu (BLUF).

Agencja Reuters informowała, że jeden z reporterów obejrzał nagranie wideo (na karcie pamięci telefonu komórkowego)
, przysłane pocztą do siedziby lokalnej agencji prasowej. Do nagrania dołączony był list, w którym BLUF żąda zwolnienia w ciągu 72 godzin zatrzymanych przez władze Pakistanu 141 kobiet z ludu Beludżów.

BLUF zapowiedział też opublikowanie wkrótce listy więzionych mężczyzn z ludu Beludżów. Beludżystan, graniczący z Afganistanem, jest największą, ale też najbiedniejszą z czterech prowincji Pakistanu. Od dziesięcioleci separatyści dokonują tam aktów przemocy.

d1ur7d3

Reuters doniósł, że również islamiści lojalni wobec Al-Kaidy i Talibanu są zamieszani w akty przemocy w Beludżystanie i Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej, także graniczącej z Afganistanem.

Agencja przypomniała niedawne zamordowanie polskiego geologa Piotra Stańczaka i wskazuje, że w Pakistanie rośnie liczba porwań. Przypuszcza się, że tamtejsi talibowie są odpowiedzialni za porwanie chińskiego inżyniera, a także afganistańskiego i Irańskiego dyplomaty.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj