Trwa ładowanie...

Portal "X" nie działał. Tysiące zgłoszeń

W czwartek rano platforma "X" (wcześniej znana jako Twitter) przestałą działać. Problemy z użytkowaniem serwisu zgłosiło tysiące internautów. Przyczyny pojawienia się awarii nie są jeszcze znane. Portal zaczął ponownie funkcjonować około godz. 8.

Portal "X" nie działał. Tysiące zgłoszeńPortal "X" nie działał. Tysiące zgłoszeńŹródło: East News, fot: ALAIN JOCARD
dlmik8c
dlmik8c

Według serwisu downdetector.com, który monitoruje w czasie rzeczywistym m.in. awarie portali społecznościowych, problemy z użytkowaniem serwisu "X" pojawiły się po godz. 6. Około godz. 7:30 było już blisko 80 tys. zgłoszeń o awarii.

Użytkownicy mogą wejść na stronę, jednak nie mogą zobaczyć żadnych wpisów z obserwowanych kont. Pojawiły się też doniesienia o problemach z logowaniem.

Nowy właściciel i zmiana nazwy

Miliarder Elon Musk przejął Twittera w zeszłym roku po przebiegającej w burzliwej atmosferze transakcji, opiewającej na 44 miliardy dolarów. Gdy po kilku miesiącach udało mu się opanować problemy w zarządzaniu firmą, postanowił pochwalić się rekordowym ruchem na Twitterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

dlmik8c

Zobacz też: Morawiecki o zamieszaniu w TVP. "Tak ostrych słów zwykle nie używam"

O nadchodzącej zmianie Elon Musk poinformował już w niedzielę 23 lipca. Zapowiadał on, że strony serwisu mogą w pewnym momencie zmienić się również na X.com. Na razie jednak X działa na Twitterze.com, choć nazwa się zmieniła. Strona X.com przekierowuje użytkowników na dotychczasową stronę Twittera.

Musk wcześniej mówił również o planach, na podstawie których X byłby wszechstronną aplikacją. Twitter wcześniej stał się X Corp., którego spółką macierzystą jest X Holdings Corp.

Źródło: downdetector.com/twitter.com

dlmik8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlmik8c
Więcej tematów