Trwa ładowanie...
d3wo4u3
29-12-2002 18:36

Poród po polsku w Afganistanie

Lekarze Polskiej Misji Medycznej są już na pograniczu afgańsko-pakistańskim. Dzięki pieniądzom przyznanym przez polski rząd, będą zakładać izby porodowe w szpitalach między pakistańską Quettą i afgańskim Kandaharem.

d3wo4u3
d3wo4u3

W Quetcie lekarze spotkali się z wysłannikiem misji, który od kilkunastu dni na miejscu przygotowywał przyjazd ekipy Polskiej Misji Medycznej - poinformowała szefowa tej organizacji, Elżbieta Lipska. Teraz opracowywany jest plan działań na najbliższe dni.

W ciągu miesiąca polscy lekarze uruchomią izbę porodową w Kandaharze, gdzie od ponad roku nie było żadnej opieki medycznej. Wiadomo już, że szpital, w którym powstanie izba, ma nazywać się Polskim Szpitalem. W ten sposób miejscowe władze chcą uhonorować Polaków, którzy wiele sił i środków włożyli już w organizację tej placówki.

W izbie będą nie tylko odbierane porody. Polska Misja Medyczna szkolić będzie w Polskim Szpitalu afgańskie kobiety, by wiedziały, jak radzić sobie w wypadku, gdyby same musiały odebrać poród. Szkolenie położnych i akuszerek to, obok organizacji czterech izb porodowych, podstawowe zadanie pierwszej zmiany misji polskich lekarzy na pograniczu afgańsko-pakistańskim. (jask)

d3wo4u3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wo4u3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj