Trwa ładowanie...
d1j76c6
IAR

Ponowne uroczystości pogrzebowe ks. infułata Zdzisława Króla

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 13 rozpoczną się ponowne uroczystości pogrzebowe ks. Zdzisława Króla, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Duchowny był wieloletnim kanclerzem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, proboszczem parafii Wszystkich Świętych na Śródmieściu i kapelanem Warszawskiej Rodziny Katyńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krypta księdza infułata Zdzisława Króla - opiekuna rodzin katyńskich, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej, w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej
Krypta księdza infułata Zdzisława Króla - opiekuna rodzin katyńskich, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej, w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1j76c6

Ciało księdza i innej ofiary katastrofy smoleńskiej ekshumowano 12 listopada. Zleciła to Naczelna Prokuratura Wojskowa, z powodu podejrzeń, że doszło do zamiany ciał. Przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że ciało księdza Króla zostało złożone w niewłaściwym grobie. - Doszło do błędnego oznaczenia ciał i stało się to w Moskwie - mówił pułkownik Zbigniew Rzepa.

Ekshumacja, która doprowadziła do powtórnego pogrzebu, odbyła się na warszawskim cmentarzu w Pyrach.

Rzecznik archidiecezji warszawskiej, ksiądz Rafał Markowski powiedział, że ksiądz Król to postać wyjątkowo zasłużona dla kościoła w stolicy. - Miał duży udział w pracy dobroczynnej, wniósł wiele w życie kościoła warszawskiego - podkreślił.

d1j76c6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów