Trwa ładowanie...
d41me62

Ponad 3 tys. książek dla więźniów zebrano w Białymstoku

Ponad trzy tysiące książek - literaturę, podręczniki do nauki języków, poradniki - udało się zebrać w Białymstoku w ramach studenckiej akcji "Książka dla więźnia". To tyle, ile podczas dwóch wcześniejszych jej edycji.

Share
d41me62

Akcję zorganizowali studenci wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Przez tydzień kartony na książki ustawione były także na kilku innych wydziałach tej uczelni, a wydawnictwa mogli przynosić wszyscy chętni.

Jak poinformowali organizatorzy, wynik przekroczył ich oczekiwania, bo książek jest dużo więcej niż w minionych latach. Wśród nich jest głównie beletrystyka i wydawnictwa popularnonaukowe, ale sporo jest też podręczników do nauki języków obcych, poradniki i przewodniki. Trwa ich dokładne zliczanie i katalogowanie.

W przyszłym tygodniu zbiór zostanie uroczyście przekazany przez studentów służbie więziennej. Trafi do bibliotek w aresztach śledczych i zakładach karnych na terenie województwa podlaskiego.

d41me62

Jak tłumaczą organizatorzy, celem projektu zapoczątkowanego w 2007 roku (potem był rok przerwy) jest zaangażowanie się społeczności lokalnej w proces odbywania kary pozbawienia wolności przez więźniów i poprawę ich dostępu do książek. Zwłaszcza że w wielu placówkach penitencjarnych brakuje bibliotek z prawdziwego zdarzenia, zawierających wartościowe i pożyteczne lektury.

d41me62

Podziel się opinią

Share
d41me62
d41me62
Więcej tematów