Trwa ładowanie...
d3yka9r
d3yka9r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ponad 200 osób rannych w katastrofie kolejowej w RPA

Ponad 200 osób zostało rannych w zderzeniu pociągów w Johannesburgu; spośród nich co najmniej 90 trafiło do szpitali z obrażeniami od lekkich do poważnych - wynika z informacji podanych przez służby ratownicze RPA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3yka9r

- Nie znamy dokładnej liczby rannych, ale jest ona wyższa niż 200 - powiedział rzecznik służb ratowniczych Russel Meiring. - Są lekko i ciężko ranni, ale nikt nie zginął - dodał.

Niektóre źródła mówią nawet o ponad 300 rannych.

Według jednego ze świadków, który wypowiadał się dla radia Eyewitness News, jadący pociąg wykoleił się i uderzył w drugi, stojący na stacji na przedmieściach Johannesburga.

d3yka9r

Nana Radebe ze służb ratowniczych, cytowana przez agencję Reutera, powiedziała, że dwa pociągi znajdowały się na tym samym torze. Natomiast Lilian Mofokeng, rzeczniczka kolei Metrorail, oświadczyła, że oba pociągi jechały z centrum Johannesburga do Soweto.

Strażacy wciąż poszukują pasażerów, którzy mogli zostać uwięzieni w wagonach.

Zobacz również: Szokujący film rok po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów