Trwa ładowanie...
d993rv7
komórki
29-05-2006 14:40

Ponad 2 mld użytkowników telefonów komórkowych

W 2006 roku liczba użytkowników telefonów
komórkowych na świecie osiągnie 2,6 mld - stwierdza portal
TechWeb, powołując się na raport firmy Pyramid Research.

d993rv7
d993rv7

Według cytowanego przez portal raportu, wskaźnik ten zostanie osiągnięty przede wszystkim dzięki usługom pre-paid, rozwijającym się głownie na rynkach wschodzących - głównie w Europie Środkowej i Wschodniej, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej.

Według raportu Pyramid Research, w ciągu następnych 5 lat liczba użytkowników telefonii komórkowej wzrośnie do 3,5 mld (w 2010 roku), przy czym już pod koniec 2007 roku lub na początku roku 2008 r. operatorzy komórkowi będą mieli 3 mld abonentów.

Średni wzrost rynku globalnego wyniesie w następnych 5 latach 8,7%, przy czym najwyższy, 13,6 proc., będzie w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w państwach afrykańskich, które dotąd stanowiły mniejszą część światowego rynku komórkowego. Udział tego obszaru w globalnym rynku telefonii mobilnej wynosił bowiem w 2005 roku 9%.

Na obszarze Azji i Pacyfiku roczny wzrost rynku wyniesie 10,9 proc., zaś w Ameryce Łacińskiej - 9,4%. Stosunkowo najniższy wzrost nastąpi w Europie, dla której Pyramid Research przewiduje wskaźniki wzrostu rzędu 2,8 proc.

d993rv7

Obszar Azji i Pacyfiku (w 2001 roku 35% udział w rynku globalnym, w końcu 2005 roku - 40%) ma osiągnąć w 2010 roku 45% udział w światowym rynku mobilnym.

Według Pyramid Research liderem rynku telefonii mobilnej w 2010 roku zostaną Chiny, z 279 mln abonentów w 2010 roku. Następną pozycję zajmą Indie i Indonezja, mające razem ok. 200 mln abonentów. W dwunastce największych rynków mają znaleźć się także państwa ze strefy Afryki i Bliskiego Wschodu - Nigeria, Algieria, Południowa Afryka i Turcja. (eg)

d993rv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d993rv7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj