Trwa ładowanie...
d49jjn1

Ponad 2,5 tysiąca interwencji Straży Pożarnej po burzach. Spodziewane kolejne

To nie koniec burz, które przechodzą nad Polską. Na najbliższą noc synoptycy zapowiadają kolejne. Strażacy wciąż usuwają skutki dotychczasowych nawałnic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 2,5 tysiąca interwencji Straży Pożarnej po burzach. Spodziewane kolejne
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d49jjn1

Rzecznik Komendanta Głównego Straży Pożarnej Paweł Frątczak, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że od wczoraj w całym kraju zanotowano ponad dwa i pół tysiąca interwencji. Najwięcej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w województwie łódzkim, śląskim i małopolskim.

Usuwano tysiące połamanych drzew, zabezpieczano uszkodzone dachy i wypompowywano wodę z zalanych piwnic. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na 134 budynkach. Trwa usuwanie szkód w Wielkopolsce i na Śląsku, a także likwidacja skutków dzisiejszych burz w Krakowie i powiecie chrzanowskim.

Paweł Frątczak przypomina, że na dzisiejszą noc synoptycy przewidują możliwość wystąpienia kolejnych burz w Wielkopolsce, województwie lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim i w Małopolsce. W porywach wiatr może osiągać prędkość 80 kilometrów na godzinę. Na metr kwadratowy może spaść nawet do 50 litrów wody.

d49jjn1

Podziel się opinią

Share

d49jjn1

d49jjn1
Więcej tematów