Trwa ładowanie...
d3nq9ii

Ponad 2,5 tysiąca interwencji Straży Pożarnej po burzach. Spodziewane kolejne

To nie koniec burz, które przechodzą nad Polską. Na najbliższą noc synoptycy zapowiadają kolejne. Strażacy wciąż usuwają skutki dotychczasowych nawałnic.
Share
Ponad 2,5 tysiąca interwencji Straży Pożarnej po burzach. Spodziewane kolejne
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3nq9ii

Rzecznik Komendanta Głównego Straży Pożarnej Paweł Frątczak, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że od wczoraj w całym kraju zanotowano ponad dwa i pół tysiąca interwencji. Najwięcej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w województwie łódzkim, śląskim i małopolskim.

Usuwano tysiące połamanych drzew, zabezpieczano uszkodzone dachy i wypompowywano wodę z zalanych piwnic. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na 134 budynkach. Trwa usuwanie szkód w Wielkopolsce i na Śląsku, a także likwidacja skutków dzisiejszych burz w Krakowie i powiecie chrzanowskim.

Paweł Frątczak przypomina, że na dzisiejszą noc synoptycy przewidują możliwość wystąpienia kolejnych burz w Wielkopolsce, województwie lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim i w Małopolsce. W porywach wiatr może osiągać prędkość 80 kilometrów na godzinę. Na metr kwadratowy może spaść nawet do 50 litrów wody.

d3nq9ii

Podziel się opinią

Share
d3nq9ii
d3nq9ii
Więcej tematów