Trwa ładowanie...
d42gn6q
d42gn6q

Pomorska Kolej Metropolitarna w Jasieniu będzie tańsza

Trzy firmy złożyły oferty na budowę dróg dojazdowych do powstających przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitarnej w dzielnicy Jasień. Miasto przeznaczyło na ten cel kwotę 57 milionów złotych. Po otwarciu ofert okazało się, że uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42gn6q

Obraz gdańskiej dzielnicy Jasień stanie się wkrótce nie do poznania. Wszystko za sprawą budowy przystanku kolei metropolitarnej. Przestrzeń wokół powstającego dworca ma być bardziej estetyczna i funkcjonalna. Przy przystanku ma znajdować się duży parking otoczony trawnikami oraz znaczną liczbą drzew. Podobne połączenie estetyki i funkcjonalności ma znaleźć zastosowanie przy budowie stacji w Kiełpinku.

- Powstać mają nowe ścieżki rowerowe, szerokie chodniki a ruch nowymi drogami będzie przebiegać w sposób płynny – zapewnia Janusz Łagowski, dyrektor Biura Realizacji Projektu Komunikacji Miejskiej. W Brętowie zostanie zbudowany węzeł integracyjny, który będzie integrować kolejkę oraz powstającą właśnie linię tramwajową.

Przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta obejmował trzy zadania. Po pierwsze, dojazd do przystanku PKM Jasień oraz budowę węzła integracyjnego PKM Jasień wraz z budową budynku socjalnego, toalety publicznej i wiaty przystankowej. Po drugie, dojazd do przystanku PKM Kiełpinek oraz budowę węzła integracyjnego PKM Kiełpinek i w końcu budowę węzła integracyjnego przystanku PKM Brętowo, w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej.

d42gn6q

- Otwarto koperty z ofertami na budowę dojazdów do kolei metropolitarnej. Złożone zostały trzy oferty na kwotę 36, 38 i 41 milionów złotych. Miasto w tym przetargu, jako główne kryterium wyznaczyło cenę. W związku z zaproponowanymi cenami wydaje się, że miastu uda się oszczędzić około 15 milionów złotych - powiedziała Magdalena Skorupka- Kaczmarek, rzeczniczka prasowa Gdańskich Inwestycji Komunalnych.

Komisja ma teraz bardzo mało czasu. Projekt zakłada, że budowa rozpocznie się już w sierpniu tego roku, a musi zostać zakończona do września 2015.

d42gn6q

Podziel się opinią

Share
d42gn6q
d42gn6q
Więcej tematów