Trwa ładowanie...
db8bqmn

Pomoc dla rodzin wielodzietnych. Przedszkola tańsze o 50 proc.

W środę, 5 listopada, Rada Miasta Krakowa zadecydowała, że rodziny objęte Programem Krakowska Karta Rodzinna 3+ będą mniej płacić za pobyt dziecka w samorządowym przedszkolu i oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomoc dla rodzin wielodzietnych. Przedszkola tańsze o 50 proc.
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
db8bqmn

Rodzice dzieci zapisanych do samorządowych przedszkoli nie płacą za pierwsze pięć godzin pobytu w placówce, natomiast za każdą kolejną godzinę płacą 1 zł. Tak też będzie i w przyszłym roku, jednak rodziny objęte Programem Krakowska Karta Rodzinna 3+ mogą płacić mniej. Krakowska rada miasta zadecydowała w środę, że w ich przypadku opłata będzie wynosić 0,50 zł za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w placówce.

- Obecnie do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zapisanych jest 900 dzieci z rodzin wielodzietnych - informuje zespół prasowy krakowskiego magistratu.

Program Krakowska Karta Rodzinna 3+ obowiązuje od początku września. Starać się o nią mogą rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie Krakowa i mające na utrzymaniu minimum troje dzieci oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego. Dotychczas wniosek o wydanie karty złożyło już ponad 3200 rodzin. Gwarantuje ona rodzinom z trójką dzieci korzystanie z systemu ulg i rabatów, które zaoferowały instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne.

db8bqmn

Podziel się opinią

Share

db8bqmn

db8bqmn
Więcej tematów