Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Pomnik Lecha Kaczyńskiego już gotowy - wielkie odsłonięcie w sobotę

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie zostanie oficjalnie odsłonięty w sobotę 10 listopada. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości, których częścią będą msze oraz przemówienia najważniejszych osób w państwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik Lecha Kaczyńskiego czeka na oficjalne odsłonięcie. Uroczystości zaplanowano na sobotę 10 listopada.
Pomnik Lecha Kaczyńskiego czeka na oficjalne odsłonięcie. Uroczystości zaplanowano na sobotę 10 listopada. (East News, Fot: jankowski/REPORTER)
dyc6r6w

Pomnik Lecha Kaczyńskiego gotowy

Siedmiometrowy pomnik Lecha Kaczyńskiego od środy góruje na Placu Piłsudskiego. Monument składa się z około 3-metrowego granitowego cokołu oraz 3,5-metrowej postaci byłego prezydenta odlanej z brązu. Do cokołu przymocowano również tablicę pamiątkową. Nie znajdziemy na niej jednak zbyt wielu informacji o Lechu Kaczyńskim, bowiem wyryto tam jedynie jego imię i nazwisko, a także lata życia.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego największy

Pomnik Lecha Kaczyńskiego ulokowano przed siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa. Prawie siedmiometrowa statua z pewnością nie znika na tle budynku. Rozmiar monumentu budzi wiele kontrowersji, ponieważ zaledwie 50 metrów dalej spacerujący mogą podziwiać statuę Józefa Piłsudskiego wybudowaną w 1995 roku. Pomnik Lecha Kaczyńskiego miał być podobnej wielkości, co ten upamiętniający marszałka. Jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że postać byłego prezydenta zdecydowanie góruje nad jednym z twórców powojennej Polski. Dodatkowo na placu Józefa Piłsudskiego znajduje się już pomnik ofiar tragedii smoleńskiej, którego odsłonięcie odbyło się 10 kwietnia tego roku. Dodatkowo, aby wybudować pomnik Lecha Kaczyńskiego władza nad terenem placu Piłsudskiego została przekazana wojewodzie. Na budowę monumentu nie zgadzała się Rada Miasta.

dyc6r6w

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zostanie odsłonięty

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zgodnie z planem zostanie odsłonięty w sobotę wieczorem. Wcześniej jednak odbędzie się szereg uroczystości, które swą obecnością zaszczycą najważniejsze osoby w państwie.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego – plan wydarzeń na sobotę

• godz. 8.00 - Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Kościele Seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie
• godz. 17.00 - Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie
• godz. 18.30 - Marsz Pamięci
• godz. 19.15 - Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
• godz. 19.30 - Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów