Trwa ładowanie...

Polskie obozy koncentracyjne nigdy nie istniały. Tygodnik musi sprostować informację

Portal newsweek.pl został zobowiązany do sprostowania błędów historycznych w jednym ze swoich tekstów. Nieprawdziwa informacja dotyczy "polskich obozów koncentracyjnych". Autor nazywał tak komunistyczne obozy pracy utworzone przez Rosjan.

Polskie obozy koncentracyjne nigdy nie istniały. Tygodnik musi sprostować informacjęŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d25jwsh
d25jwsh

- Sąd podzielił naszą argumentację w całości uznając, że w zasadzie każdy Polak ma prawo wnosić o sprostowanie informacji nieprawdziwych o polskich obozach koncentracyjnych po 1945 r. Dobrze, że udało nam się przekonać sąd, że jeśli każdy Polak nie będzie mógł prostować kłamstw o Polsce to gazety w Polsce, a tym bardziej na świecie, będą mogły podawać każda nieprawdę i nikt nie będzie mógł oponować – powiedziała mec. Monika Brzozowska-Pasieka prowadząca sprawę.

Chodzi o artykuł Pauli Szewczyk pt. "Po wyzwoleniu nazistowskich obozów Polacy ponownie je otworzyli? 'Mała zbrodnia' Marka Łuszczyny", który w styczniu 2017 r. opublikowano na portalu newsweek.pl. Ówczesny prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski wnioskował o sprostowanie informacji dotyczącej "polskich obozów koncentracyjnych". Dowodzi, że te nigdy nie istniały, a w artykule jest mowa o komunistycznych obozach pracy, które stworzyli Rosjanie.

#dziejesienazywo: Polska będzie ścigać za "polskie obozy śmierci". Ewa Ewart: totalna utopia

Przedstawiciele RDI dowodzą, że "jest to niezwykle ważny wyrok i pierwszy tego typu w Polsce w sprawie o sprostowanie".

Źródło: rdi.org.pl

d25jwsh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25jwsh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj