Trwa ładowanie...
d39riia
02-12-2005 13:40

"Polskie Noble" po raz czternasty

Archeolog prof. Karol Myśliwiec, paleontolog prof. Zofia Kielan-Jaworowska i informatyk prof. Roman Słowiński otrzymają we wtorek Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej 2005. Uroczystość odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

d39riia
d39riia

Już po raz czternasty Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej przyznała w październiku swoje nagrody, nazywane często "polskimi Noblami". We wtorek trafią one w ręce trzech wybitnych polskich naukowców.

Prof. Karol Myśliwiec z Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN w Warszawie otrzyma we wtorek nagrodę za odkrycie grobowca wezyra Merefnebefa w egipskiej nekropoli w Sakkarze, udokumentowane w monografii "The Tomb of Merefnebef" (2004).

Prof. Zofię Kielan-Jaworowska z Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie uhonorowano za twórczą syntezę badań nad mezozoiczną ewolucją ssaków przedstawioną w fundamentalnym dziele "Mammals from the Age of Dinosaurus" (2004).

Prof. Roman Słowiński z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej otrzyma nagrodę za opracowanie metodyki komputerowego wspomagania decyzji podejmowanych na podstawie niepełnych danych.

Grono laureatów Nagrody FNP liczy już 49 osób. Są nimi m.in. prof. Andrzej Paczkowski, prof. Bohdan Paczyński, prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Andrzej Udalski, prof. Aleksander Wolszczan, prof. Maciej Żylicz.

d39riia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39riia
Więcej tematów