Polskie F-16 przekroczyły próg 100 tysięcy godzin nalotu
Rok 2021 jest szczególnym dla floty polskich F-16 - przyznają lotnicy z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny. Jesienią 2021 roku obchodzić będą 15-lecie służby samolotów F-16 w Siłach Zbrojnych RP. A to nie jest jedyny powód do świętowania.
Polskie F-16 przekroczyły próg 100 tysięcy godzin nalotu
W pierwszym kwartale 2021 polskie Jastrzębie, czyli samoloty F-16 przekroczyły 100 tysięcy godzin nalotu.
Polskie F-16 przekroczyły próg 100 tysięcy godzin nalotu
- Polska była pierwszym państwem byłego Układu Warszawskiego wdrażającym na dużą skalę nowoczesny i zaawansowany zachodni system uzbrojenia, jakim jest F-16, wraz z pakietem uzbrojenia i wsparcia - powiedział gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.
Polskie F-16 przekroczyły próg 100 tysięcy godzin nalotu
Jak podkreślił gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, "przez te wszystkie lata, polskie F-16 wykonywały zadania operacyjne nie tylko w polskiej przestrzeni powietrznej, ale również w wielu, często odległych miejscach poza granicami kraju, przyczyniając się do budowania wizerunku naszej ojczyzny, jako wiarygodnego i niezawodnego sojusznika oraz lidera współpracy obronnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej".
Polskie F-16 przekroczyły próg 100 tysięcy godzin nalotu
"100 tysięcy bezpiecznie i bezawaryjnie wylatanych przez polskie F-16 godzin pokazuje, że tradycje lotnicze i gen mistrzowskiego latania jest kontynuowany przez kolejne lotnicze pokolenia Rzeczypospolitej" - podkreślają lotnicy z Poznania.