Trwa ładowanie...

Polski przedszkolak w sieci

Niemal 1,3 mln dzieci w Polsce korzysta codziennie z Internetu. To o prawie 20% więcej niż rok wcześniej - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Polski przedszkolak w sieciŹródło: AFP, fot: Damiel Mihailescu
dhoic41

Ponad połowa użytkowników Internetu między 7. a 14. rokiem życia w 2011 roku korzystała z niego codziennie - wynika z najnowszych badań PBI/Gemius, przeanalizowanych przez firmę Atmedia, a cytowanych przez "Rzeczpospolitą". Według nich 80% nieletnich internautów przynajmniej kilka razy w tygodniu zagląda do sieci. Cytowany przez gazetę Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje szacuje, że co trzecie dziecko w wieku przedszkolnym (4-6 lat) loguje się do niej przynajmniej raz w tygodniu na około 45 minut.

Niestety, dzieci coraz częściej surfują po sieci bez nadzoru dorosłych - pokazały badania przeprowadzone w ramach unijnego projektu Kids Online II. Według badań PBI/Gemius, rosnącą popularnością wśród dzieci cieszą się strony erotyczne. W ub. r. liczba odwiedzających je nieletnich wzrosła o 40%. Jednak tylko 1/3 rodziców dzieci w wieku 3-14 lat deklaruje korzystanie z programów blokujących wyświetlanie treści dla dorosłych.

dhoic41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhoic41
Więcej tematów