Trwa ładowanie...
d4ailfh

Polski Andersen połączy się z Ernst&Young

Polski oddział Andersena połączy się z filią
Ernst& Young w Polsce. Firmy podpisały list intencyjny w tej
sprawie, o czym poinformowały we wtorkowym komunikacie.

Share
d4ailfh

9 kwietnia tego roku Ernst&Young i Andersen podpisały deklarację intencji w sprawie połączenia swoich działań w Polsce. Efektem tej deklaracji będzie umowa umożliwiająca stworzenie jednej firmy - napisano w komunikacie.

Firma będzie funkcjonować pod nazwą Ernst&Young. Jej łączne obroty osiągną ponad 100 mln USD, a zatrudnienie przekroczy 1200 osób.

Ernst&Young porozumiał się już z lokalnymi filiami Andersena w Australii, Nowej Zelandii i Rosji. W wielu innych krajach Andersen łączy się z innymi członkami tzw. Wielkiej Piątki: z Deloitte&Touche, KPMG czy PricewaterhouseCoppers.

Prezesem połączonej firmy w Polsce będzie, pełniący obecnie tę funkcję w Ernst&Young, Krzysztof Kielbratowski, a jego zastępcą - Duleep Aluwihare, obecny szef Andersena w Polsce.

d4ailfh

Andersen jest uwikłany w skandal związany z bankructwem amerykańskiej korporacji energetycznej Enron. Audytor przyznał się do niszczenia dokumentów odnoszących się do kontroli ksiąg Enrona.

W związku z aferą, Andersen w USA po kolei traci klientów. Na początku marca rezygnację z jego usług ogłosił m.in. Riggs National Corp. - po 28 latach współpracy. Wcześniej porzuciły Andersena tak znane koncerny, jak: Federal Express Corp., największa w USA ekspresowa firma wysyłkowa, a także linie lotnicze Delta, Freddie Mac i inne korporacje.

Polscy klienci Andersena czekają na finalizację fuzji i jej szczegóły.

Sprawa na pewno będzie analizowana i zobaczymy, czy będzie miała znaczenie, czy nie - powiedziała Beata Karpińska z biura prasowego PKN Orlen.

d4ailfh

Podobnie uważa Witold Rataj, rzecznik Telekomunikacji Polskiej SA.

Jeżeli mamy umowę z firmą Andersen, to trzeba będzie tę umowę rozwiązać i zawrzeć od nowa, tylko po rozważeniu, czy Ernst&Young będzie nam pasował, czy nie - powiedział Rataj.

Andersen w Polsce jest samodzielnie działającą firmą zatrudniającą 870 osób i świadczącą usługi w zakresie doradztwa gospodarczego, finansowego, podatkowego, a także prawnego.

Ernst& Young na całym świecie zatrudnia około 77 000 pracowników w 130 krajach. W polsce firma działa od 1990 roku i posiada biura w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. (iza)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4ailfh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ailfh
d4ailfh
Więcej tematów