Trwa ładowanie...

Polska: Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca z podrobionymi dokumentami

Na przejściu granicznym między Polską a Ukrainą w Korczowej funkcjonariusz Straży Granicznej podczas odprawy granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna podawał się za Bułgara. Strażnicy nie dali się jednak oszukać i bez trudu rozpoznali podrobione dokumenty.

Share
Polska: Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca z podrobionymi dokumentami
Źródło: Materiały prasowe
d4cwnif

Podrobione dokumenty

Podczas odprawy granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej zainteresowali się bułgarskimi dokumentami przedstawionymi przez jednego z kierowców. Strażnicy błyskawicznie odkryli, że paszport okazany przez mężczyznę jest podróbką. Kontrolowany nie zgadzał się z decyzją funkcjonariusza. Postanowił więc przedstawić bułgarski dowód osobisty oraz prawo jazdy. Te dokumenty również były fałszywe. Podczas zatrzymania strażnik znalazł oryginalne dokumenty. Okazało się, że zatrzymany pochodzi z Ukrainy.

Przyznał się do winy

Ukrainiec przyznał się do stawianych mu zarzutów. Wytłumaczył, że fałszywe dokumenty zakupił w Niemczech. Miały mu one ułatwić podróżowanie po Europie. Za posługiwanie się podrobionymi dokumentami mężczyzna usłyszał wyrok w wysokości roku i dwóch miesięcy pozbawieniawolności. Wyrok został jednak zawieszony na okres dwóch lat. Mężczyzna musi również opuścić granice naszego kraju i udać się na Ukrainę.

d4cwnif

Podziel się opinią

Share
d4cwnif
d4cwnif
Więcej tematów