Trwa ładowanie...

Polska się rozpromieni - prognoza pogody na 25 i 26 października

Europa zachodnia i północna znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Z zachodu napływa polarno-morska masa powietrza.

Share
Polska się rozpromieni - prognoza pogody na 25 i 26 października
Źródło: AFP, Fot: Julian Stratenschulte
d47x8p0

Piątek

W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie Polski wzrost zachmurzenia do dużego i na Nizinie Szczecińskiej wieczorem możliwy słaby deszcz. Temp. maks. od 12-13 st. na północnym wschodzie, około 16 st. w centrum, do 19 st. na południowym zachodzie. Na wybrzeżu wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni skręcający na południowo-wschodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, zmienny, od zachodu kraju przechodzący na południowy i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko lokalnie, w rejonach mgieł duże. W mgłach widzialność ograniczona od 100 m do 800 m. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu i Pomorzu słabe opady deszczu. Po północy także na Mazurach możliwe słabe opady deszczu. Temp. min. 8-12 st., jedynie na północnym wschodzie niższa 4-8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy.

d47x8p0

Sobota

W sobotę na północy kraju zachmurzenie duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 15-17 st. na północy do 20-22 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, a na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

Warszawa

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d47x8p0

Podziel się opinią

Share
d47x8p0
d47x8p0
Więcej tematów