Trwa ładowanie...
d44u2dy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polska policja będzie jeździła mercedesami

Niemiecki potentat wygrał największy motoryzacyjny przetarg ostatnich lat - dostarczy policji 600 mercedesów sprinter za ponad 106 mln zł. Podczas specjalnej licytacji elektronicznej Mercedes zaoferował najniższą cenę - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska policja będzie jeździła mercedesami
(Policja)
d44u2dy

W aukcji wzięły też udział firmy Iveco i Volkswagen. Dzięki specjalnej aplikacji oferenci widzieli, jaka jest aktualnie najniższa cena, ale nie wiedzieli kto ją zaproponował. - To widzimy tylko my. Już na początku każda ze startujących firm zeszła z ceny, którą proponowała w papierowej części przetargu - relacjonuje zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Trela.

Dopiero w ostatniej minucie licytacja nabrała tempa i toczyła się już bez Iveco. Ostatecznie wygrał ją Mercedes, który za kwotę 106 690 000 dostarczy policji 600 furgonetek. - To oznacza, że producent zszedł z ceny jeszcze o niemal 3 mln zł, choć przyznam, że liczyliśmy na jeszcze korzystniejszą ofertę - mówi Trela.

Mercedesy zastąpią wysłużone volkswageny transporter, które od ponad 10 lat służą policyjnym oddziałom prewencji. Pierwszą partię aut komendy odbiorą jeszcze w tym roku. Wszystkie 600 samochodów obowiązkowo ma zostać dostarczone przed rozpoczęciem Euro 2012.

d44u2dy

Podziel się opinią

Share

d44u2dy

d44u2dy
Więcej tematów