Trwa ładowanie...
d3bom9v

Polka wśród ofiar wypadku tramwaju w Londynie

• Wśród 7 ofiar śmiertelnych wypadku tramwajowego w Londynie jest 35-letnia Dorota Rynkiewicz - informuje "The Guardian"
• 9 listopada na zakręcie w New Addington, południowym Londynie szyn wypadł tramwaj
• Wiele osób odniosło obrażenia, a 7 pasażerów poniosło śmierć
• 35-letnia Polka osierociła dwoje dzieci
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polka wśród ofiar wypadku tramwaju w Londynie
(AFP)
d3bom9v

W środę 9 listopada w New Addington w południowym Londynie doszło do tragicznego wypadku tramwajowego. Przewożący pasażerów na trasie Croydon-Wimbledon pojazd wypadł z szyn na zakręcie i przewrócił się raniąc wiele osób. W wypadku zginęło 7 osób. Jak informuje "The Guardian" tożsamość zabitych nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Na portalach społecznościowych o śmierci bliskich informują przyjaciele i rodzina. Pochodząca z Elbląga 35-letnia Dorota Rynkiewicz, która wraz z mężem Andrzejem do Wielkiej Brytanii przyjechała ok. 10 lat temu, była w drodze do pracy w Euston. Nie dotarła do celu podróży. Kobieta jechała tramwajem, który uległ wypadkowi.

Brytyjskie media informują, ze to najpoważniejszy od 100 lat wypadek tramwajowy w Londynie. Specjalnie powołana komisja zbada, jak doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku. Jako wstępną przyczynę media podają zbyt dużą prędkość i brak należytej uwagi motorniczego, który był zmęczony i przysnął za pulpitem sterowniczym.

42-letni motorniczy został zatrzymany i przebywa w areszcie śledczym. Rodzinom ofiar śmiertelnych zostało zapewnione wsparcie psychologa.

d3bom9v

Podziel się opinią

Share
d3bom9v
d3bom9v
Więcej tematów