Trwa ładowanie...
d21fpte
d21fpte
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policjant winny wypadku ze skutkiem śmiertelnym?

Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze
skutkiem śmiertelnym i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu
postawiła Prokuratura Rejonowa w Kozienicach
(Mazowieckie) 39-letniemu policjantowi tamtejszej Komendy
Powiatowej Policji. W wypadku zginęły dwie kobiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d21fpte

Kieruję wniosek do sądu o jego aresztowanie - poinformował prokurator rejonowy w Kozienicach, Tadeusz Andrzejczak, dodając, że policjant odmówił składania wyjaśnień.

Do wypadku doszło w piątek w nocy. Policjant jechał swoim polonezem przez Nową Wieś w powiecie kozienickim, mając we krwi 1,8 promila alkoholu. Potrącił idące poboczem dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat. Obie zginęły na miejscu. Funkcjonariusz zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Z lekkimi ranami został przewieziony do szpitala w Radomiu. Przesłuchano go dopiero we wtorek, gdyż lekarze nie zgadzali się na to wcześniej.

Komendant kozienickiej policji, inspektor Mirosław Kocyk, podał się do dymisji w związku z wypadkiem spowodowanym przez jego podwładnego. Komendant Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, nadinsp. Bogdan Klimek, przyjął jego rezygnację.

d21fpte

Kocyk powiedział, że czuje się współodpowiedzialny za to zdarzenie. Poinformował, że już pięć lat temu zdarzyło się, że ten sam funkcjonariusz był pijany podczas pełnienia służby. Spowodował także kolizję drogową, ale wtedy nie stwierdzono, czy był pijany, gdyż uciekł i nie było z nim kontaktu. Za stawienie się w pracy po alkoholu został ukarany dyscyplinarnie, a za spowodowanie kolizji Kocyk zatrzymał mu prawo jazdy na rok.

Dostał szansę i nie wykorzystał jej, a ja brałem na siebie odpowiedzialność. On ma czworo dzieci, okazałem mu serce i to się zemściło. Na pewno w życiu takiego błędu już nie popełnię. Czuję się współodpowiedzialny za to, co się wydarzyło, i w naszej pracy taką odpowiedzialność się ponosi. Jestem oficerem, dla nas sprawa honoru jest ważna - powiedział Kocyk.

Za piątkowy wypadek policjant natychmiast został zwolniony z pracy. Miał dwadzieścia lat stażu w policji, pracował w stopniu aspiranta. Jak powiedział Kocyk, funkcjonariusz ten dobrze wykonywał swoje obowiązki. W chwili wypadku przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Od stycznia do czerwca br. na Mazowszu doszło do 51 wypadków i kolizji drogowych z udziałem policjantów, podczas służby i poza godzinami pracy, w tym w sześciu przypadkach funkcjonariusze byli pod wpływem alkoholu.

d21fpte

Podziel się opinią

Share

d21fpte

d21fpte
Więcej tematów