Trwa ładowanie...

Policjant nie chciał wpuścić auta Kaczyńskiego. To spotkało go później...

Jak ustaliła Wirtualna Polska, pod koniec września w Bydgoszczy miało dojść do nieprzyjemnego incydentu z udziałem kierowcy prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy jeden z policjantów nie chciał przepuścić auta z politykiem w środku, kierowca miał odgrażać się zwolnieniem mundurowego z pracy.

Policjant nie chciał wpuścić auta Kaczyńskiego. To spotkało go później...Źródło: East News, fot: Frederic Abdoul
d2v61g1
d2v61g1

30 września. Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy. Tego dnia miała tam miejsce samorządowa konwencja wyborcza PiS. Około godziny 14.00 w asyście policji podjeżdża kolumna rządowa z premierem Mateuszem Morawieckim. Zostaje przepuszczona i podjeżdża pod Filharmonię od tyłu. Auta zatrzymują się na parkingu. Teren dookoła Filharmonii zabezpieczany jest przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, wspomaganych przez bydgoskich policjantów. Nie ma szans, by na konwencję dostał się ktoś niepowołany.

East News
Źródło: East News, fot: tomasz czachorowski

Chwilę później pod Filharmonią pojawiają się dwa samochody. Wiozą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nasz informator: – W jednym aucie jechał prezes, w drugim ochroniarze polityka. Samochody również chciały wjechać na parking z tyłu Filharmonii. Pierwsze auto z prezesem w środku wjechało pod prąd na drogę jednokierunkową. Zostało zatrzymane przez jednego z funkcjonariuszy. Z auta wysiadł mężczyzna, który przedstawił się jako kierowca Jarosława Kaczyńskiego. Był nieprzyjemny i opryskliwy. Zażądał przepuszczenia. Policjant odmówił. Kierowca prezesa miał grozić funkcjonariuszowi, że zwolni go z pracy. Żądał wpuszczenia go na parking – mówi nam nasz informator.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Co się działo dalej? – Zaczęło być nerwowo. Rozdzwoniły się telefony. Z samej góry. Po konsultacjach z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa samochody z prezesem PiS wpuszczono na parking. Zaparkował również na tyłach Filharmonii. Wpisano go na listę jako gościa premiera Morawieckiego – dodaje nasz informator.

d2v61g1

Co na to policja? Potwierdza Wirtualnej Polsce, że do zdarzenia z udziałem kierowcy doszło. - Kierowca, który nie zastosował się do zakazu wjazdu w określonym kierunku, został pouczony za popełnione wykroczenie – informuje WP Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Według naszych informacji, kilka godzin po zajściu komendant miejski w Bydgoszczy wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie. Polecenie miało przyjść z samego MSWiA bądź Komendy Głównej Policji. Kontrolowano zachowanie funkcjonariusza, nie kierowcy prezesa PiS. – Postępowanie potwierdziło właściwe działania policjanta, nie doszło do naruszenia pragmatyki postępowania – mówi nam nasze źródło.

Pytana o to przez nas bydgoska policja mówi o "czynnościach" i wiąże je ogólnie z zabezpieczeniem imprezy. - W związku z zabezpieczeniem w dniu 30 września br. wizyty osób ochranianych przez SOP (m.in. Prezesa Rady Ministrów) prowadzono czynności związane z podsumowaniem zabezpieczenia i sprawdzenia prawidłowości związanych z jego przygotowaniem. Postępowanie to nie skutkowało żadnymi konsekwencjami dyscyplinarnymi - dowódcy zabezpieczenia wskazano jedynie "obszary" wymagające korekty w przyszłości – informuje nas Monika Chlebicz z bydgoskiej policji.

Według ustaleń WP, w aktach sprawy znajduje się notatka służbowa sporządzona po incydencie. Miała się w niej znaleźć informacja, że kierowca Jarosława Kaczyńskiego groził policjantowi zwolnieniem z pracy. Policja na ten temat milczy.

d2v61g1

Prośbę o odniesienie się do informacji Wirtualnej Polski wysłaliśmy do firmy Grom Group ochraniającej prezesa Jarosława Kaczyńskiego. "Przekazałam Pana zapytanie właścicielom firmy, niestety są poza biurem. Nie wiem, kiedy udzielą odpowiedzi" – odpisała nam Iwona Grabowska z sekretariatu firmy. Do czasu publikacji nikt z firmy z nami się nie skontaktował ani nie przesłał odpowiedzi.

Policjant, który przeciwstawił się kierowcy prezesa PiS, w policji już nie pracuje. Pracuje w wojsku. Pracę zmienił po 30 września, a więc po opisywanym przez nas incydencie.Procedura przeniesienia policjanta do wojska rozpoczęła się jeszcze przed 30 września. Tak przynajmniej zapewnia nas Komenda Główna Policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v61g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v61g1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj