Trwa ładowanie...

Policja zatrzymała pijane matki

Dwie pijane matki zatrzymali wczoraj policjanci z Oświęcimia. Jak dowiedziało się Radio Kraków wieczorem funkcjonariusze interweniowali w mieszkaniu na jednym z osiedli. Zastali w nim pijaną kobietę, która bawiła się z dwójką znajomych. Pod opieką mieli oni 9-miesięczne niemowlę. 26-letnia matka miała ponad 2,5 promila a kobieta, która trzymała dziecko na rękach w chwili przybycia policjantów, blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Share
Policja zatrzymała pijane matki
Źródło: WP.PL, Fot: Damian Wis
d1717gc

Również wczoraj policjanci z Oświęcimia na prośbę pracowników socjalnych interweniowali w innym mieszkaniu, w którym zastali również kobietę, która miała pod opieką dwójkę dzieci w wieku 3 i 5 lat. 29-latka miała w organizmie 2,5 promila a przebywająca w mieszkaniu babcia dzieci blisko 3 promile.

Małgorzata Jurecka z policji w Oświęcimiu apeluje, aby widząc podobne sytuacje zawsze reagować. Zwłaszcza jeśli słychać długotrwały płacz dziecka. Obu zatrzymanym kobietom za narażenie zdrowia lub życia swoich dzieci grozi teraz do pięciu lat więzienia. Sąd rodzinny może im również ograniczyć lub odebrać prawa rodzicielskie.

d1717gc

Podziel się opinią

Share
d1717gc
d1717gc
Więcej tematów