Trwa ładowanie...
d1i031p

Policja wprowadza uzbrojone patrole w londyńskim metrze

Stałe patrole policjantów z długą bronią na stacjach metra i w pociągach w Londynie po raz pierwszy wprowadziła brytyjska policja. Służby informują, że dodatkowe środki bezpieczeństwa to wyniki ostatniego zamachu w Berlinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja wprowadza uzbrojone patrole w londyńskim metrze
(freeimages.com, Fot: Joe Green)
d1i031p

Jak zauważa Sky News, do tej pory dodatkowo uzbrojeni funkcjonariusze pojawiali się w metrze sporadycznie. Teraz długą broń otrzymało kilkuset mundurowych z British Transport Police.

W weekend na ulicach brytyjskiej stolicy pojawią się dodatkowi funkcjonariusze z innych miast, którzy będą wspierać trzy tysiące lokalnych policjantów podczas licznych imprez noworocznych.

Wzdłuż głównych ulic Londynu rozstawiono betonowe bariery, aby ograniczyć ryzyko ataku z użyciem ciężarówki, jak było wcześniej w Niemczech i Francji. Przedstawiciele Metropolitan Police przyznają, że zmienili plany zabezpieczenia Sylwestra po tragicznym zamachu w Berlinie.

- Nie mamy informacji o szczególnym zagrożeniu w tych dniach, ale musimy być czujni. Stąfd apel: jeśli w noc witania nowego roku zobaczycie coś podejrzanego, zgłoście się do najbliższego patrolu - mówi nadinspektor Phil Langworthy.

d1i031p

Podziel się opinią

Share

d1i031p

d1i031p
Więcej tematów