Trwa ładowanie...
d2kylai
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policja wnioskuje do sądu o kary za protest przed ministerstwem rolnictwa

Policja wystąpiła do sądu z wnioskiem o ukaranie m.in. szefa Ogólnopolskiego Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomira Izdebskiego za ubiegłotygodniowy protest przed ministerstwem rolnictwa. Według policji odbył się on nielegalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja wnioskuje do sądu o kary za protest przed ministerstwem rolnictwa
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2kylai

- Skierowaliśmy dwa wnioski o ukarania do śródmiejskiego sądu; jeden dotyczy przewodniczącego tego zgromadzenia, drugi organizatora. Chodzi o art. 52 Kodeksu wykroczeń dotyczący zwołania zgromadzenie bez wymaganego zezwolenia - powiedział oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata.

Najprawdopodobniej jeden z wniosków, dotyczy Sławomira Izdebskiego - organizatora protestów rolników w Warszawie, drugi Arkadiusza Ługowskiego - który przewodniczył manifestacji.

Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, za zwołanie nielegalnego zgromadzenia grozi areszt do 14 dni, kara ograniczenia wolności albo kara grzywny.

d2kylai

W ubiegłą środę odbył się protest rolników w Warszawie. Ok. 140 traktorów dojechało od strony Siedlec do obrzeży miasta, a przed resortem rolnictwa - gdzie trwały rozmowy ministra rolnictwa Marka Sawickiego z przedstawicielami organizacji rolniczych - odbyła się demonstracja, w której wzięło udział kilkaset osób.

OPZZRIOR domaga się odszkodowań za straty w uprawach spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka; chce porozumienia w tej sprawie z ministerstwem rolnictwa.

Kolejna manifestacja rolników - "zielone miasteczko" naprzeciwko kancelarii premiera - ma odbyć się w najbliższy czwartek. Według zapowiedzi Izdebskiego, będzie to "ogólnopolska akcja okupacyjna" zorganizowana w związku z niepodpisaniem porozumienia z rządem; zakończy się, jeżeli spełniony zostanie jeden z warunków: podpisane zostanie porozumienie lub też minister rolnictwa poda się do dymisji lub zostanie zdymisjonowany.

Stefan Niesiołowski nazwał lidera rolników agentem Putina

d2kylai

Podziel się opinią

Share

d2kylai

d2kylai
Więcej tematów