Trwa ładowanie...
d2ytfeg

Policja: w weekend z wychłodzenia zmarły dwie osoby

W weekend z wychłodzenia zmarły w Polsce dwie osoby, a od początku roku 48 osób - wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji. MSW apeluje o rozwagę i zwracanie uwagi na osoby bezdomne i starsze.
Share
Policja: w weekend z wychłodzenia zmarły dwie osoby
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Sobieralski
d2ytfeg

MSW oraz policja i strażacy przypominają, że takie osoby potrzebują większego wsparcia. Aby powiadomić o osobach potrzebujących pomocy, można dzwonić na numery alarmowe: 997, 112, 998 lub 999.

Służby porządkowe, m.in. policjanci i strażnicy miejscy w całym kraju patrolują ulice, a w trakcie dużych mrozów sprawdzają ogródki działkowe, piwnice, pustostany i inne miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Funkcjonariusze kontaktują się też z ośrodkami pomocy społecznej i informują o osobach, które z racji wieku, samotności bądź złej sytuacji materialnej, wymagają szczególnej troski.

Na terenie całego kraju działają noclegownie dla bezdomnych. Wydawane są też ciepłe posiłki. Uruchomiono bezpłatny numer infolinii 987, pod którym można uzyskać praktyczne informacje, m.in. gdzie w pobliżu znajdują się schroniska, jadłodajnie, punkty pomocy medycznej.

d2ytfeg

Straż pożarna od początku okresu grzewczego apeluje o rozwagę przy ogrzewaniu mieszkań i częstsze sprawdzanie stanu pieców oraz przewodów kominowych. Strażacy przypominają, że zimą podczas dogrzewania domów i mieszkań częściej dochodzi do zatruć tlenkiem węgla. Niepokojącymi objawami świadczącymi o ulatniającym się czadzie mogą być nudności, senność i bóle głowy. Aby zapobiec zatruciom tlenkiem węgla, warto zainstalować w domu lub mieszkaniu czujniki, które zaalarmują w przypadku wystąpienia zagrożenia.

d2ytfeg

Podziel się opinią

Share
d2ytfeg
d2ytfeg
Więcej tematów