Trwa ładowanie...
złodzieje
25-07-2016 07:17

Policja rozbiła groźny gang fałszywych policjantów

• Pięć osób usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym
• Krakowscy policjanci rozbili grupę fałszywych policjantów
• Bandyci używali podrobionych legitymacji policyjnych i broni maszynowej
• Poszkodowanym zabierali zabierali kosztowności i walutę

Share
Policja rozbiła groźny gang fałszywych policjantówŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d1fij3p

Pięć osób usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Członkowie grupy dysponowali karabinkiem maszynowym; udawali policjantów i pod pozorem przeszukań okradali mieszkania - poinformowała prokuratura.

- Cztery osoby zostały aresztowane przez sąd na 90 dni - powiedział naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prok. Piotr Krupiński.

Według prokuratury, zatrzymanie podejrzanych nastąpiło w początkowym etapie funkcjonowania niebezpiecznej grupy zbrojnej.

d1fij3p

Członkowie grupy od marca do lipca co najmniej dwa razy podawali się za policjantów wydziału kryminalnego i pod pozorem przeprowadzenia przeszukania dopuszczali się kradzieży mienia. Podczas jednego z takich działań zostali zdemaskowani i użyli krótkiej broni maszynowej. Dzięki temu udało im się zbiec. Nikt nie został ranny.

Jak poinformował prok. Krupiński, podejrzanych zatrzymano w wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego KWP w Krakowie z małopolskim wydziałem ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

- Podjęte czynności doprowadziły do odzyskania utraconego przez pokrzywdzonych mienia w postaci wyrobów ze złota, brylantu i środków płatniczych w różnych walutach o łącznej wartości ok. 95 tys. zł. Zabezpieczono także amunicję i używaną przez sprawców broń palną typu Scorpion - powiedział prok. Krupiński.

Wśród podejrzanych znajdują się zarówno osoby biorące udział w napadzie, jak i te, których rolą było ukrycie broni. Prokuratura zapowiedziała, że w śledztwie analizowane będą inne podobne zdarzenia na terenie Polski.

d1fij3p

Ponieważ są to młode osoby, prokuratura zakłada, że dopiero rozpoczynały one przestępczą działalność.

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie podaje bliższych informacji o sprawie. Podkreśla jednak, że chodzi o wyjątkowo niebezpieczny rodzaj przestępczości, ponieważ bronią maszynową krótką typu Scorpion posługują się najbardziej niebezpieczni przestępcy. Używali jej m.in. członkowie tzw. "gangu zabójców kantorowców" w Małopolsce i na Podkarpaciu.

d1fij3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fij3p
d1fij3p
Więcej tematów