Trwa ładowanie...
ds9k6nu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policja poszukuje sprawcy strzelaniny w Kopenhadze

Policja duńska poszukuje sprawcy strzelaniny w Kopenhadze na zewnątrz kawiarni, gdzie odbywało się spotkanie zorganizowane przez szwedzkiego autora karykatur proroka Mahometa. Wcześniej mówiono o dwóch sprawcach. W Danii ogłoszono stan pogotowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja poszukuje sprawcy strzelaniny w Kopenhadze
(PAP/EPA, Fot: MATHIAS OEGENDAL)
ds9k6nu

W strzelaninie zginął jeden cywil, a trzech policjantów zostało rannych.

W debacie na temat islamizmu i wolności wypowiedzi, oprócz szwedzkiego artysty Larsa Vilksa brał udział ambasador Francji w Danii Francois Zimeray. Obu nic się nie stało.

Według policji ofiara śmiertelna zajścia to 40-letni mężczyzna.

ds9k6nu

Policja poszukuje jednego, a nie dwóch napastników, jak podawano wcześniej i opublikowała w internetowym komunikacie zdjęcie domniemanego zabójcy. Był on ubrany w ciemną kurtkę i czapkę bądź kaptur bordo.

Poszukiwany jest "mężczyzna w wieku 25-30 lat, wzrostu około 185 cm, o sportowej sylwetce i urodzie arabskiej (...) z prostymi włosami" - głosi komunikat policji.

Duńskiej policji zdarza się publikowanie opisów wywołujących kontrowersje; w przeszłości poszukiwała złodziei kieszonkowych o "urodzie cygańskiej" - zauważa AFP.

Mówiąc o strzelaninie premier Danii Helle Thorning-Schmidt użyła określenia "akt terrorystyczny". W rozmowie z dziennikarzami w pobliżu miejsca strzelaniny powiedziała, że w całym kraju ogłoszono stan wysokiego pogotowia.

ds9k6nu

Szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius "z całą stanowczością potępił" ten - jak to ujął - "atak terrorystyczny".

Spotkanie pt. "Sztuka, bluźnierstwo i wolność wypowiedzi" zostało zorganizowane przez Vilksa, któremu wielokrotnie grożono śmiercią za jego satyryczne rysunki z 2007 roku, przedstawiające psa z głową Mahometa.

Dla muzułmanów tworzenie wizerunków ludzi i innych istot żywych jest zabronione, a sportretowanie proroka Mahometa, zwłaszcza w obraźliwej formie, stanowi szczególne bluźnierstwo.

ds9k6nu

Podziel się opinią

Share

ds9k6nu

ds9k6nu
Więcej tematów