Trwa ładowanie...
dxzhp7i

Policja poszukuje "siłacza" z Gdańska. Zniszczył pomnik żydowskich dzieci

'Gdańska policja poszukuje "siłacza", który zdewastował Pomnik Kindertransportów znajdujący się w pobliżu dworca Gdańsk Główny. Na opublikowanym nagraniu z monitoringu widać jak mężczyzna szarpie figurę dziecka stanowiącą część monumentu, po czym robi sobie z nią zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja poszukuje "siłacza" z Gdańska. Zniszczył pomnik żydowskich dzieci
(KMP Gdańsk)
dxzhp7i

Do zdarzenia doszło 8 czerwca ok. godz. 4:20 na Dworcu Głównym. Na nagraniu z monitoringu widać jak ubrany w sportową bluzę i szorty mężczyzna podchodzi do pomnika i zaczyna szarpać za jedną z figur pomnika. Po jej oderwaniu od postumentu odkłada ją na bok i w towarzystwie świadków zdarzenia robi sobie zdjęcia z uszkodzonym monumentem. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wycenił straty 3 tys. złotych.

Policjanci przejrzeli kilkanaście godzin nagrań z kamer monitoringu w celu odnalezienia najlepszego ujęcia twarzy sprawcy. Teraz proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości i miejsca pobytu. Każdy, kto jest w posiadaniu takich informacji proszony jest o kontakt pod nr 58 32-14-622 lub nr alarmowymi 997 i 112. Informacje można też przekazywać osobiście w Komisariacie Policji II w Gdańsku przy ul. Piwnej 32/35.

dxzhp7i

Podziel się opinią

Share
dxzhp7i
dxzhp7i
Więcej tematów