Trwa ładowanie...
d3nq9ii

PolAndRock Festiwal. Nie będzie specjalnych pociągów. Owsiak grzmi

W tym roku Przewozy Regionalne nie planują uruchamiania specjalnych pociągów dla uczestników PolAndRock Festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Kolej się tłumaczy. Sprawę komentuje już Jurek Owsiak.
Share
W zeszłym roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób
W zeszłym roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osóbŹródło: East News
d3nq9ii

"Jak co roku od 25 lat, w drugiej połowie kwietnia zwróciliśmy się do spółki Przewozy Regionalne z pytaniem o dodatkowe pociągi na 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą" - piszą organizatorzy festiwalu.

W odpowiedzi Spółka Przewozy Regionalne poinformowała, że nie będzie uruchamiać połączeń tak jak w poprzednich latach. Tłumaczą się brakiem taboru. "Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski" - brzmi odpowiedź.

d3nq9ii

Przypomnijmy, że w zeszłym roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób. Organizatorzy festiwalu wyliczają, że gdy najtańsze bilety w dwie strony kosztowały 50 zł, najdroższe – 160 zł, to przyjmując średnią 100 złotych za bilet – w efekcie takiej decyzji przychód spółki Przewozy Regionalne uszczupli się w tym roku o około 7 mln złotych.

Owsiak: Decyzja kompletnie niezrozumiała

- Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP. - Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa festiwalu - podkreśla.

Owsiak uważa, że kolej mija się z prawdą i zapewnia, że przez tyle lat współpraca była doskonała. - Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą. Niemniej zaapelowaliśmy dziś do uczestników festiwalu i ogłosiliśmy wielkie pospolite ruszenie – pomagajmy sobie, dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy - powiedział Owsiak.

Zobacz także: Pol’and’Rock Festival 2019: Chylińska, Jeżowska i Maleńczuk kolejnymi gwiazdami imprezy

d3nq9ii

Zobacz także: Tomasz Sekielski – ekskluzywny wywiad dla WP o dokumencie o pedofilii

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nq9ii

Podziel się opinią

Share
d3nq9ii
d3nq9ii
Więcej tematów