Trwa ładowanie...
d1zx963

Połamane drzewa, zalane ulice i piwnice w Poznaniu po kolejnej burzy

W nocy ze środy na czwartek nad województwem wielkopolskim znów przeszły burze, które najwięcej szkód spowodowały w Poznaniu, utrudniając poranny ruch w mieście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Połamane drzewa, zalane ulice i piwnice w Poznaniu po kolejnej burzy
(WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d1zx963

Czwartkowa burza nie była tak groźna jak niedzielna nawałnica, która powalała drzewa i zrywała dachy, ale i tak strażacy mieli pełne ręce roboty.

- Do godz. 7 odnotowaliśmy ponad 100 interwencji, głównie w Poznaniu i powiecie poznańskim. Mniej więcej połowa dotyczyła połamanych konarów drzew, które spadały na ulice i chodniki. Na Głuszynie drzewo jedynie pochyliło się i oparło o samochód – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Wiśniewski z wielkopolskiej straży pożarnej. – Te połamane konary to także skutek niedzielnej nawałnicy, która mocno osłabiła wiele drzew – dodaje.

Na szczęście tym razem obyło się bez rannych.

d1zx963

Druga połowa interwencji dotyczyła zalanych piwnic w budynkach i ulic. Intensywne opady deszczu spowodowały utrudnienia w ruchu ulicznym. Rano kierowcy w Poznaniu mieli problem z przejazdem m.in. na ulicach Baraniaka, Opolskiej, al. Niepodległości, Kobylepole i Królowej Jadwigi, gdzie przy skrzyżowaniu z ul. Górna Wilda deszczówka spływająca z góry naniosła tyle piasku, że zablokowała zwrotnicę i tramwaje musiały kursować objazdami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1zx963

Podziel się opinią

Share

d1zx963

d1zx963
Więcej tematów