Trwa ładowanie...

Polak zatrzymany na Filipinach. Był na liście najgroźniejszych przestępców

Polak zatrzymany na Filipinach. Dariusz Z. znajdował się na liście najgroźniejszych przestępców w Europie. Mężczyzna oskarżany jest o pedofilię i był poszukiwany przez ostatnie trzy lata.
Share
Polak zatrzymany na Filipinach. Był na liście najgroźniejszych przestępców
Polak zatrzymany na Filipinach. Był na liście najgroźniejszych przestępcówŹródło: Pexels
ds4feyp

Filipiny - to tu ujęty został Dariusz Z. - Polak, który oskarżany jest o pedofilię. Mężczyzna znajduje się na liście najniebezpieczniejszych przestępców w Europie.

Filipiny. Dariusz Z. ujęty. Pedofil należał do najgroźniejszych w Europie

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, Dariusz Z. wkrótce zostanie deportowany do Polski. Pedofil od trzech lat był poszukiwany na całym świecie.

ds4feyp

Dariusz Z. miał zostać ujęty w niedzielę 14 lutego na wyspie Siquijor na Filipinach. Polak ma przejść test na obecność koronawirusa, po czym zostanie przetransportowany do stolicy Filipin - Mianilii - skąd ma być deportowany do Polski.

Koronawirus w Polsce. Władysław Kosiniak-Kamysz prognozuje lockdown na Wielkanoc

Dariusz Z. ujęty na Filipinach. Molestował swoich podopiecznych

Dariusz Z. przez kilka lat prowadził rodzinny dom opieki. Według ustaleń śledczych pomiędzy 2004 a 2008 rokiem miał znęcać się nad swoimi podopiecznymi. Dariusz Z. miał też molestować nieletnich chłopców poniżej 15. roku życia.

ds4feyp

Pedofil zniknął chwilę po tym, jak jego czyny wyszły na jaw. W 2018 roku sąd we Wrocławiu wydał za mężczyzną list gończy, jednak poszukiwania na terenie Polski nie dały żadnego rezultatu.

Śledczy domyślali się, że Dariusz Z. może ukrywać się poza granicami Polski, dlatego nawiązano współpracę z unijną siecią poszukiwawczą ENFAST.

Wizerunek Dariusza Z. trafił na listę Europe’s Most Wanted Fugitives List, gdzie umieszczane są informacje na temat najgroźniejszych przestępców na terenie Europy. Dzięki temu do KGP trafiły zawiadomienia na tym, że Polak może przebywać na Filipinach, co ostatecznie udało się potwierdzić, a dzięki temu - ująć pedofila.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds4feyp

Podziel się opinią

Share
ds4feyp
ds4feyp
Więcej tematów