Trwa ładowanie...
17-11-2015 18:13

Polak oskarżany o terroryzm aresztowany na 3 miesiące

Sąd rejonowy w Łodzi zastosował trzymiesięczny areszt dla 23-letniego Dawida Ł. Mężczyzna usłyszał w poniedziałek zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w śledztwie dotyczącym działalności o charakterze terrorystycznym. Ł. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

d3ym3cu

- Chodzi o udział w związku zbrojnym - mówi IAR o zarzutach ogólnie, z uwagi na dobro postępowania, sędzia Ewa Chałubińska rzecznik prasowym Sądu Okręgowego w Łodzi.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi o areszt, ponieważ istniała obawa matactwa i ukrywania się.

Według łódzkiej prokuratury apelacyjnej Dawid Ł. miał m.in. brać udział w szkoleniach strzeleckich na terenie Syrii oraz działać na terenie Norwegii, Polski i Turcji.

Rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert powiedział w poniedziałek, że organizacja, w której działał Dawid Ł., nie jest związana z Państwem Islamskim. - To innego rodzaju organizacja o charakterze terrorystycznym działająca na terenie Syrii - podał Szubert.

Dawidowi Ł. grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

d3ym3cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ym3cu
Więcej tematów