Trwa ładowanie...
d3603iy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polacy zwolnieni po incydencie w ośrodku dla uchodźców w Adelsheim

• Niemiecka policja zwolniła Polaków zatrzymanych po incydencie w ośrodku dla uchodźców
• Toczy się postępowanie wyjaśniające
• W niedzielę doniesiono, że uzbrojeni w noże mężczyźni chcą wtargnąć do ośrodka dla uchodźców
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy zwolnieni po incydencie w ośrodku dla uchodźców w Adelsheim
(PAP/DPA)
d3603iy

Niemiecka policja zwolniła z aresztu 4 Polaków zatrzymanych w niedzielę związku z zajściem, do jakiego doszło w ośrodku dla uchodźców w Adelsheim w zachodnich Niemczech. Policja interweniowała po informacji, że uzbrojeni w noże mężczyźni chcą wtargnąć do ośrodka.

Rzecznik policji w Heilbronn Jonas Dress powiedział, że zatrzymani Polacy zostali zwolnieni z aresztu. Toczy się postępowanie wyjaśniające. - Na razie nie dysponujemy nowymi ustaleniami - oświadczył Dress.

Z komunikatu wydanego przez komendę w Heilbronn wynika, że w niedzielę wieczorem przed ośrodkiem dla uchodźców w Adelsheim doszło do zajścia. Około godz. 20:00 do miejscowej policji wpłynęło zawiadomienie o grupie uzbrojonych w noże mężczyzn, którzy próbowali dostać się na teren ośrodka.

d3603iy

"Po dotarciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zastali przed ośrodkiem pięciu Polaków - mieszkańców znajdującego się w sąsiedztwie budynku. Jeden z nich usiłował zbiec, został jednak schwytany przez policjantów. Policja zatrzymała czterech obywateli Polski w wieku od 22 do 43 lat. Wszyscy byli pod widocznym wpływem alkoholu" - czytamy w komunikacie policji.

Z pierwszych ustaleń policji wynika, że spór między uchodźcami z ośrodka a Polakami zaczął się po południu. Azylanci mieli rzekomo przewrócić pojemniki na śmieci i wyrzucić ich zawartość na ulicę. Wieczorem przed ośrodkiem zjawiła się grupa Polaków, która domagała się wpuszczenia na teren schroniska dla imigrantów.

Policja bada m.in., czy podczas incydentu rzeczywiście grożono użyciem noża. Adelsheim znajduje się na terenie kraju związkowego Badenia-Wirtembergia.

d3603iy

Podziel się opinią

Share

d3603iy

d3603iy
Więcej tematów